Autor powieści kryminalnych

Jaki jest najbardziej znany autor powieści kryminalnych w dzisiejszych czasach, jeżeli chodzi o rodzimy rynek polski? Zdecydowanie Remigiusz Mróz w tej kwestii dzierży palmę pierwszeństwa. Jest to znakomity pisarz, który ukończył jedną z najlepszych uczelni, jeżeli chodzi o prawo. Tak, bowiem Mróz jest doktorem nauk prawa i równie dobrze może występować na sali sądowej, broniąc swoich klientów przed wyrokami. Tylko, że jak widać, Mróz doskonale czuje się z piórem w dłoni. Na swoim koncie ma wiele dzieł, w tym nawet kurs, dzięki któremu można nauczyć się poprawnie pisać. Jego książki to jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o dobrą lekturę.

“Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1”

Książka, dzięki której można było poznać Joannę Chyłkę. Prawniczka, która uparcie dąży do celu i zawsze chce wygrywać. Niezależnie od tego z kim ma do czynienia, zawsze chce udowodnić, że to jej klient ma rację. Aczkolwiek nie jest to łatwe. Czasem Chyłka ma do czynienia z wyjątkowo trudnymi sprawami, a w tym wszystkim towarzyszy jej Kordian Zaorski – młody aplikant, który pod jej okiem uczy się zawodu. Obydwoje będą musieli zmierzyć się z wyjątkowo trudną sprawą. Właściwie to mogli jej nie brać, bo chyba ich klient jest prawdziwym psychopatą. Niby nie przyznaje się do zbrodni, ale kiedy się na to spojrzy, to on w sumie nawet się jej nie wypiera. Chyłka już sama nie wie co ma zrobić i jak ma postępować z klientem, a coraz bardziej zbliża się termin rozprawy sądowej.

“Nieodnaleziona”

Damian doskonale wie, że po dziesięciu latach, szanse na odnalezienie jej narzeczonej są marne. Właściwie równe zeru. Tak, czuje z tego powodu wyrzuty sumienia. Wycierpiał już swoje, ale wie, że była to jedyna dziewczyna, którą tak naprawdę kochał. Bohater po przeżytej traumie wraca właśnie powoli do normalnego życia. Pewnego dnia, przeglądając strony internetowe, z zaskoczeniem odkrywa zdjęcie swojej zaginionej dziewczyny na jednym z serwisów. Uważa, że coś mu się pomyliło i ma zamiar nawet zapomnieć o tym. Tylko, że jego ciekawość zwycięża. Następnego dnia ponownie wchodzi na profil danej dziewczyny i z zaskoczeniem odkrywa tam jeszcze jedno zdjęcie – takie, które on sam robił, którego nigdy nikomu nie pokazywał. Czy to możliwe, żeby jego narzeczona żyła? Skąd to zdjęcie, które tylko i wyłącznie on widział? Damian chce rozwikłać tą sprawę i wyjaśnić sprawę, która nie daje mu spokoju już od dłuższego czasu. Sam jeszcze nie wie z jakimi tajemnicami będzie musiał się już niedługo zmierzyć.

Kawa autorstwa azerbaijan_stockers - pl.freepik.com