Bohaterowie powieści kryminalnych

Może bohaterowie powieści kryminalnych nie są zbyt idealni, ale mają w sobie to coś, co sprawia, że naprawdę ciężko oderwać się od danej książki. Takich bohaterów na pewno można spotkać w książkach, jakie tworzy Remigiusz Mróz z www.taniaksiazka.pl. Jego bohaterowie naprawdę dadzą się lubić, więc kto kocha powieści kryminalne, to jak najbardziej powinien się zapoznać z jego dziełami. W szczególności z serią opowiadającą o warszawskiej prawniczce Joannie Chyłce.

“Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5”

Anna i Tadeusz do dzisiaj nie pogodzili się z tym, że ich syn zaginął wiele lat temu podczas wakacji w Egipcie. Dlatego z zaskoczeniem odkrywają, że ich syn powrócił, chociaż teraz jest już dorosłym mężczyzną. Tylko, że ten twierdzi, iż nie jest Polakiem, na pewno nie jest ich synem, a na dodatek ma na imię Fahad i dopiero co przybył do Warszawy. Anna i Tadeusz jednak wiedzą swoje. Na dodatek Fahadem interesuje się polski wymiar sprawiedliwości, ponieważ ten jest podejrzewany o przygotowanie serii zamachów terrorystycznych. Obcokrajowiec zgłasza się w końcu do Joanny Chyłki i prosi ją o pomoc. Chce, aby ta pomogła mu udowodnić, że nie ma nic na sumieniu, a na dodatek nie jest zaginionym Przemkiem. Joanna sama nie wiem co ma z daną sprawą zrobić, ponieważ jest ona bardzo specyficzna. Postanawia pomóc swojemu klientowi i bardzo szybko przekonuje się, że nie powinna tego robić, ponieważ razem z Kordianem Oryńskim wpadają w niesamowite tarapaty. Czy uda im się z nich wyplątać?

“Umorzenie. Joanna Chyłka. Tom 9”

Każdy chciałby mieć taką rodzinę, jak Skalscy. Przez całe środowisko postrzegani byli za wzór. Ona – matka dwójki pięknych dzieci, żona Jego – męża, który zawsze dbał o swoją rodzinę. Co więc się stało, że pewnej nocy sąsiadów zaalarmowały tak okropne krzyki? Przybyła na miejsce policja ze zgrozą odkrywa ciała trzech osób – nie żyje pani Skalska oraz dwójka jej dzieci. Ocalał tylko pań Skalski, który twierdzi, że on jest wszystkiemu winien. Dlaczego głowa tak idealnej rodziny dopuściła do takiej zbrodni? Sprawa jest o tyle dziwna, że na czas popełnienia zbrodni, pan Skalski ma żelazne alibi. Twierdzi, że zostało ono sfabrykowane. Coś tu nie gra. Joanna Chyłka nie może pochwalić się najlepszym zdrowiem, ale dla dobra swojego klienta postanawia wyjaśnić tą sprawę, która również w niej budzi ogromne zdumienie. Czy to naprawdę pan Skalski stoi za tak potworną zbrodnią? A może jeszcze ktoś, kto może coś mieć związanego z tą sprawą? Chyłka będzie miała nie lada orzech do zgryzienia.

Kawa - zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com